Mpack stawia na

ekologię

Tuby z eko-polietylenu
oraz surowców odzyskanych!

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na opakowania przyjazne środowisku, prezentujemy ofertę tub stworzonych z trzciny cukrowej oraz plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR).

TUBY Z EKO-POLIETYLENU

(SUGARCANE)

 • wytworzone z minimum 96% eko-polietylenu pozyskanego z trzciny cukrowej
 • dostępne w mieszankach: MIĘKKA, STANDARDOWA oraz TWARDA
 • dostępne w średnicy: od 19mm do 50mm dla pojemności od 8ml do 250ml
 • korpusy dostępne w wariancie MONO oraz COEX
 • zachowują właściwości konwencjonalnych tub polietylenowych i nie wymagają specjalnego oprzyrządowania do napełnienia oraz zgrzewu
 • w 100% podlegają recyklingowi
 • nie zawierają BPA (Biosfenolu A)

DLACZEGO TUBY Z EKO-POLIETYLENU?

W trakcie produkcji eko-polietylenu, z którego następnie wykonywane są tuby, z powietrza pochłaniany jest dwutlenek węgla. Z każdym wyprodukowanym kilogramem eko-polietylenu aż 3,09 kilograma CO2 jest pochłaniane z powietrza, zmniejszając tym samym zawartość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery, co wpływa pozytywnie na zwalczanie efektu cieplarnianego. Co więcej, 80% energii zużytej podczas procesu produkcji eko-tworzywa pochodzi z odnawialnych źródeł energii.

Zatem wykorzystywanie eko-opakowań, takich jak tuby MPack SUGARCANE, oznacza aktywne uczestnictwo w walce z negatywnymi skutkami rozwoju przemysłu i wskazuje na zaangażowanie producentów kosmetyków w zwalczanie globalnego problemu, jakim jest wzrost temperatury powietrza spowodowany m.in. przez efekt cieplarniany.

LOGO „I’M GREEN” NA TWOJEJ TUBIE

Dzięki temu, iż tuby MPack SUGARCANE produkowane są w 96% z eko-polietylenu, nasi Klienci mają możliwość umieszczania na swoich produktach logo I’m green™, udostępnianego przez Braskem, światowego lidera w produkcji eko-plastiku. Logo I’m green™ stanowi dla Konsumenta jasny komunikat, że opakowanie zostało wytworzone z materiałów przyczyniających się do ratowania środowiska naturalnego, spełniając szereg rygorystycznych wymogów, dzięki czemu może pozytywnie wpłynąć na percepcję produktu na półce.

TUBY Z RECYKLINGU (PCR)

 • produkowane z surowca odzyskanego w wyniku recyklingu plastiku pochodzącego z odpadów gospodarstw domowych na terenie Unii Europejskiej
 • w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia
 • dostępne z zawartością od 20% do 100% PCR w mieszankach z konwencjonalnym polietylenem
 • dostępne w średnicy: od 19mm do 50mm dla pojemności od 8ml do 250ml
 • korpusy dostępne w wariancie MONO oraz COEX
 • zachowują właściwości konwencjonalnych tub polietylenowych i nie wymagają specjalnego oprzyrządowania do napełnienia oraz zgrzewu.

RECYKLING DLA CZYSTSZEGO ŚRODOWISKA

Wykorzystanie regranulatu plastiku pochodzącego z odzysku do produkcji nowych opakowań zapobiega gromadzeniu się odpadów z tworzyw sztucznych, które ze względu na długi okres swojej biodegradowalności mogą zalegać i zanieczyszczać środowisko nawet przez kilkaset lat.

W MPack używamy surowca PCR dostarczanego przez certyfikowanego dostawcę, który pochodzi ze specjalnie wyselekcjonowanego źródła odpadów generowanych przez gospodarstwa domowe na terenie Unii Europejskiej.

Wykorzystanie tub PCR MPack oznacza aktywne wspieranie konsumentów w dokonywaniu świadomego wyboru zakupu produktów przyjaznych środowisku i tym samym, tworzenie lepszej i czystszej przestrzeni do życia. Może jednocześnie stanowić wsparcie pozytywnego wizerunku marki.

Kreator Tub

Stwórz unikalny wzór

ZOBACZ

Katalog

Parametry i dane techniczne

ZOBACZ

Showcase

Nasze produkty

ZOBACZ

Nie można oczyścić starych kodów CAPTCHA.

Zalecany folder do tworzenia i używania kodów CAPTCHA.: //captcha

Zalecany url do używania kodów CAPTCHA.: https://mpack.com.pl/captcha

Adres E-mail 
Osoba kontaktowa 
Firma 
Stanowisko 
Telefon 
Wiadomość 
Proszę przepisać tekst z obrazka